محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور كشورمان عصر امروز (یكشنبه) در جلسه هیأت دولت اظهار داشت: ولایت فقیه ادامه راه امام زمان(عج) است و میراث عظیم و ارزشمندی است كه طی صدها سال به ما رسیده است و این دولت با تمام وجود در این راستا و اعتلای ایران اسلامی خدمت خواهد كرد.

رئیس‌جمهور با تأكید بر اینكه امروز باید به خاطر عملكرد دو گروه از ولایت فقیه دفاع كنیم، گفت: گروه اول كسانی كه فكر می‌كنند ولایت فقیه همچون ابزاری است كه می‌توانند از آن در بگو مگوهای گروهی خود استفاده كنند و گروه دوم كسانی كه نمی‌دانند چگونه باید از این پدیده زیبا دفاع كنند. چهره‌ای كه امروز این گروه از ولایت فقیه ترسیم می‌كنند به شدت غیرواقعی و با فلسفه موضوع متفاوت است.

وی افزود: گروه دوم به‌جای اینكه به دنبال جذب حداكثری باشند، دائماً در حال دفع كردن هستند، در حالی كه ولایت فقیه تماماً جاذبه است الا كسانی كه خود را از این دایره الهی خارج می‌كنند.

احمدی نژاد با اشاره به برخی شایعات خرافی مبنی بر وجود رمال در هیأت دولت اظهار داشت: بحث‌های شنیده شده در خصوص رمال در دولت باعث انبساط خاطر شد. اگر بنا باشد رمال و جن‌گیر كارایی داشته باشند چرا آنان كاری برای خودشان نمی‌كنند.

وی با تأكید بر اینكه كشور را باید با علم، عقل و فداكاری ساخت، افزود: امروز در كل جهان یك نظام الهی موفق در حال درخشش است و در بسیاری از مسائل علمی از جمله فضایی، هسته‌ای، بیوتكنولوژی، اقتصاد و مدیریت ایران جزو كشورهای برتر است وحرف برای گفتن دارد.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به برخی انتقادات صورت گرفته علیه دولت گفت: امروز تخصصی‌ترین دولت در طول نظام جمهوری اسلامی ایران تشكیل شده است، كسانی كه در رقابت با دیگران هستند، بهتر است اخبار دروغ منتشر نكرده و موازین اخلاقی را رعایت كنند تا آسیبی به چهره نظام و ملت وارد نشود.

احمدی‌نژاد خاطرنشان كرد: امیدوارم همه كسانی كه از راه حقیقی ولایت دور شده‌اند، به این مسیر بازگردند.

رییس‌جمهور در پایان سخنان خود با اشاره به قهرمانی تیم ملی تكواندو كشورمان در مسابقات جهانی كره جنوبی اظهار داشت: بنده این پیروزی را به ملت ایران و جوانان افتخارآفرین كشور تبریك عرض می‌كنم زیرا این پیروزی آن هم پس از گذشت بیش از 30 سال بسیار ارزشمند است.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 19 اردیبهشت 1390    | توسط: عدالت مهرورزی    | طبقه بندی: آخرین اخبار،     | نظرات()