به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، ' محمود احمدی نژاد 'در پایان جلسه چهارشنبه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خود را موظف به دفاع از كابینه می‌دانم و كابینه خط قرمز ماست و اگر بخواهند به كابینه دست اندازی كنند دفاع از آن را وظیفه خود می‌دانیم اما تا كنون در این زمینه سكوت كرده ایم.
احمدی نژاد اظهار داشت: از نظر ما مجموعه این حركت و فشارها یك كار سیاسی است و این كاملا برای ما روشن است كه برای فشار به دولت انجام می‌شود.

** اشكالاتی در دستگیری ها وجود دارد
احمدی نژاد همچنین با بیان این كه اتهامات فراوانی درباره افرادی كه دستگیر شده‌اند، مطرح شده است گفت: بعضی اشكالاتی در این دستگیری ها وجود داشت كه این موارد را به رییس قوه قضاییه اعلام كرده‌ام.
وی تصریح كرد: شایعاتی كه هر روز مطرح می‌شود بر روی كار دولت و كشور اثر می‌گذارد؛ مردم و همكارانم در دولت هم از من می‌پرسند و می‌خواهند بدانند كه بالاخره چه می‌شود و چه كار باید كرد؟
رییس جمهوری افزود: از نظر ما مجموعه این حركت‌ها یك كار سیاسی است و برای ما كاملا روشن است كه این یك حركت سیاسی برای فشار آوردن به دولت است.
احمدی نژاد گفت: اخیرا هم بحث های جدیدی مطرح كرده اند اما موضع ما سكوت است ولی بالاخره اگر بخواهند همكارانم را متهم كنند اینجا دیگر من وظیفه قانونی، ملی و اخلاقی دارم كه بایستم و از همكارانم در كابینه دفاع كنم.

** كابینه خط قرمز است
احمدی نژاد در ادامه، كابینه را خط قرمز توصیف و تاكید كرد: این گونه حركات و فشارها حتما به كشور آسیب خواهد زد كه امیدوارم به این فشارها ادامه ندهد.
وی خاطرنشان كرد: فضای كشور باید فضای بانشاط و فضای كار و دلسوزی باشد.
رییس جمهوری در ادامه بار دیگر تاكید كرد كه موضع ما سكوت است و گفت: از این پس باز هم بنا بر سكوت داریم اما در جایی كه ببینم می‌خواهد آسیب جدی به كشور وارد شود من موظف هستم مسایل را با مردم در میان بگذارم و كار و وظایف خود را انجام بدهم كه امیدوارم كار به آنجا نرسد.

** تاكید بر وحدت
احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود نیاز بر ضرورت وحدت و همدلی در كشور تاكید كرد و گفت كه كارها در كشور در حال پیشرفت است. مقام معظم رهبری هم دائما بر همدلی و همكاری تاكید می‌كنند.
** شخصیت و آبروی اعضای دولت باید حفظ شود
رییس‌جمهوری تاكید كرد: اگر فقط دولت كار كند و عده‌ای هر روز برای دولت مساله و فضای تخریبی ایجاد كنند، در آن صورت آثار منفی خواهد داشت.
احمدی‌نژاد با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: ایشان بارها تاكید كرده‌اند كه باید حقوق افراد در روندهای قضایی رعایت شود؛ همچنین شخصیت و آبروی افراد به ویژه اعضای دولت كه 24 ساعته مشغول به كار هستند و فرصت دفاع از خود را ندارند، باید حفظ گردد.
وی با تاكید بر اینكه دیگران باید كمك كنند تا حریم، حرمت‌ها و آبروها حفظ شود، خاطرنشان كرد: باید فضای آرامی را ایجاد كرد تا بتوان كارهای بیشتری در جهت توسعه و پیشرفت كشور انجام داد.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 8 تیر 1390    | توسط: عدالت مهرورزی    |    | نظرات()