مشایی بعد از جن گیری شیطان هم شد

متاسفانه آقای رسایی در مصاحبه ای مشایی را با الیاس سریال اغما مقایسه نمود و مطالبی تاسف بار خصوصا برای یک روحانی که نماینده مجلس نیز هست بیان داشت و خواستار محاکمه وی شد. بخشی از سخنان وی بدین شرح است

جنابعالی چند مرتبه رو در رو با مشائی بحث و گفت‌وگو داشتید و حتی بعد از یکی از همین دیدارهایتان او را به "الیاس " شخصیت شیطانی و اغواگر سریال "اغما " تشبیه کردید که تلاش می‌کرد شخصیت‌های اصلی داستان را تحت‌تاثیر قرار داده و فریب دهد. از نظر شما مهم‌ترین انحرافات مشایی و اساسا خاستگاه انحرافات فکری جریانی که وی در راس آن قرار دارد، چیست؟

رسایی: مهم‌ترین انحراف مشایی در فرض خوشبینانه این است که اسلام را بر اساس دیدگاه‌های خودش تفسیر می‌کند و دچار بیماری تفسیر به رأی از دین است. مشائی مطالعات دینی متفرقه داشته اما این مطالعات را عمق نبخشیده و به اساتید فن و مجتهدان مسلط به کتاب و سنت هم مراجعه نکرده تا مسیر مطالعاتی وی را مشخص و در مسیر درست هدایت کنند؛ در جلسات مختلفی که با او مواجه بودیم و بحث کردیم به این نکته روشن رسیدم که او معتقد به اسلام منهای روحانیت است و تلاش کرده احمدی‌نژاد را هم به این سو ببرد که البته در سایه ولایت فقیه و وجود رهبری با درایت و حکیم در رأس نظام اسلامی نمی‌تواند موفق به تحقق دیدگاه خود شود.

مشایی معتقد است اکثریت جامعه مستضعف‌اند اما وی استضعاف آنها را فقط مالی نمی داند، بلکه معتقد است اکثریت مردم نسبت به دین اعتقاد جدی ندارند، نسبت به غرب تمایل دارند، ضد روحانیت هستند، از نظر مالی فقیر و منتظر کمک مسئولان هستند و از نظر سیاسی هم نمی توانند جریانات سیاسی را از هم تفکیک دهند.

اجازه بدهید برای اثبات این سخن یک خاطره نقل کنم تا بهتر این مسأله مفهوم شود؛ بعد از مناظره بنده و آقای جوانفکر در برنامه "دیروز،‌ امروز، فردا " درباره مشایی و رابطه او با دولت که مناظره خوبی بود و البته پس از آن شاهد تعطیلی این برنامه تلویزیونی بودیم، یکی از وزرای دولت دهم به مشایی انتقاد کرد که چرا شما مواضعی اتخاذ می‌کنید که نیروهای خودی مجبور شوند در برابر هم قرار گرفته و مناظره کنند آن هم با این دفاع بدی که جوانفکر از دولت می کند. مشایی در پاسخ که وی پاسخ داده بود "مناظره رسایی و جوانفکر کاملا به نفع ما بود و ما برنده شدیم، چرا که روحانیت در برابر ما قرار گرفته بود ".

آقای رسایی! برخی معتقدند که حامیان دولت در جریانات اخیر نسبت به جریان انحرافی و مشائی موضع سکوت اتخاذ کردند و به همین دلیل هم حامیان دولت را مورد هجمه قرار دادند. آیا واقعا شما در این مدت سکوت کرده بودید یا ...؟

رسایی: برخلاف آنچه رسانه‌های همسو با فتنه و خواص مردود ادعا می‌کنند که برخی هواداران احمدی‌نژاد و حامیان دولت نسبت به مشایی سکوت کرده و موضع‌گیری نکردند، ما از پیشگامان نقد جریان انحرافی بوده‌ایم و پیش از این در دولت نهم در برابر این جریان و حتی شخص آقای مشایی موضع‌گیری کردیم و به همین دلیل هم همواره از طرف احمدی‌نژاد با گلایه و شکایت مواجه بودیم .

اتفاقا کسانی که امروز برای کسب برخی منافع سیاسی و حزبی و اقتصادی به صورت دو پهلو نسبت به موضوع جریان انحرافی موضع‌گیری می کنند، همان کسانی هستند که در محافل خصوصی با مشایی و عوامل او نشست و برخاست دارند و در نهایت هم بر سر قدرت به تفاهم می رسند؛ آن وقت همین ها ما را متهم به سکوت می‌کنند!

برای ما موضوع مشایی تازگی ندارد و از سال 85 آیت‌الله مصباح در خصوص مشایی تذکراتی را فرمودند و همه ما را حساس کردند، اما مصالح انقلاب اسلامی در زمانی که درگیر فتنه‌های بزرگتری بودیم، اقتضا می‌کرد که نسبت به موضوع مشایی به صورت موضوع فرعی برخورد کنیم و در آن مقطع در حد و اندازه ضرورت و امروز هم در حد و اندازه خود به موضوع بپردازیم.

تلاش ما این است که با موضوع بر اساس واقعیت، درایت و مصالح انقلاب و نظام برخورد کنیم؛ ما تفاوت جدی بین آقای احمدی‌نژاد و مشایی قائل هستیم و به صراحت می‌گوییم که پیشینه، سابقه و گذشته احمدی‌نژاد نشان می‌دهد که او فسادهای اعتقادی و اقتصادی مشایی را ندارد اما متاسفانه به وی اعتماد و حتی اعتقاد زیادی دارد.

* آقای رسایی! به عنوان آخرین سؤال بفرمائید بالاخره برای حل این مشکل در برابر آقای احمدی‌نژاد چه راهکاری را پیشنهاد می کنید؟

رسایی: امروز با توجه به تحرکات جریان انحرافی دستگاه قضایی نباید بی کار بنشیند. بنابر این برای این که حتی احمدی‌نژاد هم بهانه‌ای برای اعتراض نداشته باشد، دستگاه قضایی با دستگیری برخی افراد شاخص فتنه‌گران مانند فائزه و مهدی هاشمی، مشایی و برخی افراد حلقه اول جریان انحرافی را باید دستگیر کند و به اتهامات مالی و سیاسی آنها در کنار سران فتنه رسیدگی کند.

البته توجه داشته باشید که برای برخورد با این موضوع در خصوص آقای احمدی‌نژاد نباید از روش برخورد مستقیم استفاده کرد بلکه به عقیده من باید مردم به احمدی‌نژاد کمک کنند و به او بفهمانند همانطور که رهبری انقلاب فرمودند، حمایت مردم از او، حمایت از اصول است، نه شخص و البته هر شخصی به این اصول پایبند باشد به این محبوبیت و حمایت می رسد و آن را در سبد خود می بیند. نکته دیگر این که احمدی‌نژاد باید بداند ما به احمدی‌نژاد بدون مشایی اعتماد و اعتقاد داریم و از نظر ما مشایی عنصری است که در زمین دشمنان این ملت بازی می کند.

بنده همچنان معتقدم که مهم‌ترین عنصر برای نجات احمدی‌نژاد از فتنه مشایی فقط مردم ولایتمدار هستند و امیدواریم با اطلاعاتی که پس از دستگیری برخی افراد مرتبط با حلقه انحرافی در هفته‌های گذشته کسب شده، آقای احمدی‌نژاد هم پی به چهره واقعی مشایی و یاران او ببرد.

 

 

نوشته شده در تاریخ شنبه 31 اردیبهشت 1390    | توسط: عدالت مهرورزی    |    | نظرات()