در ادوار گذشته استعمارگران اروپایی‌ها به خصوص انگلیسی‌ها همواره در صدد تسلط آشکار و نهان در مناطق جنوبی ایران بوده‌اند. اسپانیایی‌ها، پرتغالی‌ها و انگلیسی‌ها بصورت علنی یا از طریق مزدوران دست نشانده خود سعی در حاکمیت و تاراج جزایر و بنادر جنوبی ایران داشته‌اند.

به گزارش روابط‌ عمومی منطقه آزاد کیش ، در حال حاضر نیز غربی‌ها خصوصا انگلیسی‌ها با سرمایه‌گذاری در بیابان‌های جنوبی خلیج‌فارس و تبدیل کردن آن به بنادر با ظاهر اقتصادی، عملا پایگاه‌های جدیدی برای مطامع خویش باز کرده‌اند که این اتفاق در سکون و عدم توسعه جزایر ایرانی نظیر قشم و کیش رخ داده است

احداث تالارهای بین‌المللی ایران در جزیره کیش، نمونه بسیار کوچک و اخیر این حساسیت‌ها به شمار می‌رود. پیش از این در اجرای پروژه پل خلیج‌فارس نیز نگرانی‌ها و حملات زیادی به دولت در بعضی رسانه‌ها و از طرف برخی اشخاص انجام شد.

اما همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، در ادامه تقسیم کار میان تارنماهای زنجیره‌ای ضد دولت، سایت الف (متعلق به احمد توکلی نماینده محترم مردم تهران)، اقدام به تعقیب سوژه سایت تابناک درباره پروژه «تالارهای بین‌المللی کیش» کرد.

از آنجا که آقای توکلی سال‌های متمادی است که نماینده مجلس محسوب می‌شوند، از ایشان انتظار می‌رفت از موضع دقیق‌تری به ابراز سخن و تخطئه بپردازند؛ اما نظر به اصرار ایشان در تشویش اذهان عمومی ذکر نکاتی ضروری می‌نماید.

1) آقای توکلی! پیش از پرداختن به ادعای جدید جنابعالی، باید به موضوع دروغ بی‌پاسخ اخیرتان بپردازیم. همانطور که مستحضرید، قبل از این با انتشار گزارشی در سایت الف، مدعی رانت‌خواری و سهامداری آقایان مشایی و بقایی در یک شرکت خصوصی شده بودید، که به شما مهلت داده شد که یا مستندات خود را ارایه دهید، یا عذرخواهی کنید. اما متاسفانه هنوز هیچ اقدامی در این خصوص به عمل نیآورده‌اید.

آقای توکلی! چرا بی آن که در خصوص مطلب مذکور سندی ارایه کرده و یا از دروغی که گفته استغفار کرده و از افراد مذکور حلالیت طلب کنید، بازهم اتهام جدیدی طرح کرده‌اید؟ آقای توکلی! اینجا ایران است و ما مسلمان هستیم، شما باید یا پای اظهارات خود بایستید یا استغفار کرده و حلالیت طلب کنید.

2) درباره مطلب اخیر «ارتباط 450 میلیارد تومانی»، که مربوط به پروژه تالارهای بین‌المللی کیش است، تارنمای شما با انتشار نامه‌هایی پیرامون این پروژه، سعی در القای رخ دادن نوعی تخلف داشته که اگرچه به نظر می‌رسد ایشان از اتهامی که وارد کرده‌اند باز نخواهند گشت؛ اما جهت تنویر افکار عمومی چند پرسش و نکته طرح می‌شود:

الف) جای بسی شکر است که در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و به ویژه طی سال‌های اخیر، عملکرد مسوولان به قدری شفاف بوده و هست که سایت جنابعالی به راحتی به مکاتبات محرمانه و غیر محرمانه مسوولان دسترسی داشته و اقدام به انتشار آن برای افکار عمومی کشور می‌کنند.

ب) آقای توکلی! شما که اقدام به انتشار نامه‌های مذکور کرده و تلویحا بسیاری از مسوولان ارشد و نهادهای نظارتی کشور را متهم به تخلف کرده‌اید، نفرموده‌اید که مشخصا چه تخلفی صورت پذیرفته و کجای قانون نقض شده است؟ جهت استحضار جنابعالی با توجه به اهمیت و ابعاد پروژه مذکور، طرح تالارهای بین‌المللی کیش زیر نظر نهادهای مسوول و نظارتی کشور بوده و هست. فلذا، آیا این مصداق بارز تشویش اذهان عمومی نیست؟

ج) آقای توکلی! اگر خلافی صورت گرفته و جنابعالی مدعی نوعی همدستی! و هماهنگی! میان مسوولان کشور شده‌اید، چرا باید بر خلاف بسیاری از رویه‌ها در گذشته که شما نیز در جریان آن بوده‌اید، این همه مکاتبات به عمل آمده باشد؟!

د) آقای توکلی! مقدمات اجرای طرح ملی مذکور اتفاقا ً‌بر اساس مستنداتی که خودتان منتشر کرده‌اید! به دو سال قبل باز می‌گردد، لطفا بفرمایید چه شد که امروز صدای شما بلند شده است؟ آیا آن روز تخلفی در کار نبود؟! آیا نگرانی برای بیت‌المال! از وقتی شروع شد که پیمانکار انتخاب شد؟

ه) نماینده مردم محترم تهران، همانطور که مطلعید پیمانکار فعلی، آقای فیوضی، سابقه اجرای پروژه سالن اجلاس سران در سال 76 را در کارنامه خود داشته و توسط وزارت مسکن برای انجام این پروژه انتخاب شده است.

3- جالب آن که در کل مطلب منتشره در سایت الف، مدعی وجود قرارداد 450 میلیارد تومانی شده‌اید، آقای توکلی! از کدام قرارداد سخن می‌گویید؟ آیا سندی مبنی بر وجود چنین قراردادی دارید؟ ما که هنوز قراردادی به مبلغ مورد ادعای شما منعقد نکرده‌ایم!


4- از شما که تحصیل‌کرده خارج از کشور، رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم تهران هستید، انتظار برخورد پخته‌تر و با تجربه‌تری می‌رفت، لیکن انتشار اخبار و اطلاعات آمیخته با دروغ و اشتباه از سوی سایت جنابعالی ما را عمیقا درباره اعتباری که از شما می‌شناختیم، به فکر برد؛ که چرا آقای توکلی با این سن و سال همچون جوانان جویای نام و نان به میدان شهرت طلبی آمده و آن‌قدر عجولانه می‌تازد که فرق سره از ناسره را تشخیص نمی‌دهید.

آقای توکلی! شما وکیل مردم هستید. آیا در مرکز پژوهش‌های مجلس و برای سایر نمایندگان مجلس و موکلان تهرانی خود نیز بدون سند، مدرک، تحقیق و بررسی اطلاعات جمع کرده و قانون وضع می‌کنید؟ وقتی رییس مرکز پژوهش‌ها اساس کار خود را بر عدم پژوهش و استناد به اطلاعات نادرست بگذارد، چه اعتباری به تمامی پژوهش‌های این مرکز در طول مدیریت شماست. اگر این‌گونه است که بودجه بیت‌المال را طی سال‌های گذشته به کل تلف کرده‌اید. اگر این‌گونه است که همکاران خود در مجلس شورای اسلامی را نیز با ارایه اطلاعات غلط تحت عنوان نتایج بررسی‌های مرکز پژوهشهای مجلس، منحرف و مسبب اتخاذ تصمیم‌های نادرست برای کشور شده‌اید.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 اردیبهشت 1390    | توسط: عدالت مهرورزی    |    | نظرات()