به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور پیش از ظهر امروز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت با بیان اینكه دولت نهم و دهم قانونمندترین دولت های تاریخ كشور هستند و از لحاظ تكلیف قانونی و اعتقادی احترام زیادی برای قانون قائل هستند، گفت: متأسفانه عده‌ای با طرح برخی مطالب در تلاش هستند كه به‌زعم خود دولت را به اقدام خلاف قانون متهم كنند كه نمونه آن موضوع اختلاف حساب یك میلیارد دلار بود كه در نهایت مشخص شد اشتباه از سوی ناظرین بوده است.

وی با تأكید بر اینكه همه دستگاه‌های اجرایی كشور بسیج شده اند تا قانون به شكل دقیق و درست اجرا شود، گفت: ماده 53 قانون برنامه پنجم، دولت را مكلف كرده چند وزارتخانه را به تشخیص خود ادغام كرده و اگر وزارتخانه جدیدی تاسیس شد، شرح وظایف آن را به مجلس ارائه دهد.

رئیس جمهور با بیان اینكه قانون اساسی تعداد وزارتخانه ها و شرح وظایف آنها را به طور كامل و قانونی مشخص كرده است، اظهار داشت: قانون دولت را مكلف كرده كه تعداد وزارتخانه‌ها را به 17 وزارتخانه كاهش داده و براساس آن شرح وظایف وزارتخانه‌های جدید را به مجلس شورای اسلامی ارسال كند و دولت در حال حاضر مشغول این كار است و متهم كردن دولت در این شرایط كار درستی نیست.

وی ادامه داد: در گذشته ادغام وزارتخانه‌ها سابقه داشته و وزارت معادن با وزارت فلزات و صنایع سنگین در هم ادغام شد و هیچ مشكلی هم وجود نداشت.

احمدی نژاد تصریح كرد: مگر می شود 8 ماه وزارتخانه ها را برای ادغام معطل كرد و سپس چند ماه دیگر نیز این پروسه در مجلس ادامه پیدا كند این بدان معناست كه یك سال هیچ كاری از سوی این وزارتخانه ها در كشور انجام نشود.

وی با بیان اینكه قانون تكلیف همه را روشن كرده است، گفت: متأسفانه عده ای چنین معتقدند كه آنها باید چگونگی اجرای قانون را مشخص كنند كه خود این سخن نقض قانون و تخریب آن است اینكه هنوز 3 ماه از ابلاغ قانون برنامه پنجم به دولت نگذشته علیه آن سخن به میان آید درست نیست زیرا اگر تكلیف مشخص نباشد دولت نمی‌تواند به‌درستی كشور را اداره كند.

رئیس جمهور با اشاره به اینكه دولت مشغول اجرای قانون است و رئیس جمهور اختیار دارد وزرا را جابجا كند و خود سرپرست شود، گفت: رئیس محترم مجلس ظاهراً فكر می‌كنند عین قانون هستند كه این تصور درستی نیست و باید توجه داشت كه نباید فضای كشور را بی‌جهت آلوده و مشوش كرد.

احمدی‌نژاد افزود: فضاسازی‌هایی كه علیه دولت صورت می‌گیرد صحیح نیست زیرا در كشور مرجع رسیدگی به تخلفات قانونی وجود دارد و نمی شود رئیس مجلس بخواهد شخصا به تخلفات رسیدگی كند این وظیفه برعهده دیوان عدالت اداری كشور است و اگر اختلافی نیز بین قوا بروز كرد رهبر معظم انقلاب این مسئله را حل می كنند.

وی با بیان اینكه دولت از همان ماده قانونی كه مجلس محترم تصویب كرده است دفاع حقوقی می كند، گفت: قانونگذار قانون را نوشته است و بهتر است امروز یك بار دیگر آن قانون را بخواند. منطق مدیریتی هم اقتضا می كند كه این قانون به همین شكل كه نوشته شده اجرا شود و دولت به طور كامل از آن دفاع می كند.

رئیس جمهور با اظهار امیدواری از اینكه رییس مجلس و قانونگذاران پایبند به قانون باشند و اجازه ندهند كه هر روز اتفاق جدیدی بیفتد، گفت: در فضای ثبات است كه می توان كشور را در مسیر پیشرفت و عدالت قرار داد.

احمدی نژاد در ادامه به قانون برنامه سوم و چهارم و اصل 44 قانون اساسی اشاره كرد و گفت: در اجرای این دو قانون آنقدر اصلاحیه به آنها اضافه شد كه شكل آن به طور كلی تغییر كرد و متأسفانه در مورد اصل 44 قانون اساسی نیز این تغییرات باعث شد كه قانون اصل 44 دیگر شبیه اصل خود قانون نباشد.

وی تأكید كرد: دولت انتظار دارد كه قانون درست نوشته و محكم نیز اجرا شود. دولت با كسی مشاجره بی مبنا و بی‌حاصل ندارد زیرا دستگاه اجرایی با جدیت دنبال این است كه بار سنگین مسوولیت خود را به مقصد برساند.

رئیس جمهور خاطرنشان كرد: برخی ها تصور می كنند كه آنها صاحب كار هستند و دولت كارگر آنان است ولی بهتر است مجلس محترم وظایف خود را انجام دهد و اجازه دهند قوه مجریه نیز وظیفه اش را براساس قانون انجام دهد تا بار سنگین ساختن و اداره كشور به مقصد برسد.

احمدی نژاد با تاكید بر اینكه چند نماینده نمی توانند به نمایندگی از سایر اعضای محترم مجلس سخن بگویند، گفت: اجرای قانون برنامه پنجم شروع شده و با بهترین روش در حال اجرا است. دولت قانون را محترم می‌شمارد و تلاش خواهد كرد كه به شكل دقیقی اجرایی شود.

وی در ادامه با بیان اینكه اگر چه این حق نمایندگان است كه طرح ارائه دهند اما این كار هم از مبنا و اصولی برخوردار است، گفت: نقشه ای به نام برنامه پنجم پیشرفت و عدالت در اختیار است كه باید براساس آن عمل كنیم و در این راستا اگر بنا باشد اعلام كنیم كه چه كسانی خلاف قانون عمل می كنند مستنداتی داریم كه می توان آن را ارائه كرد ولی فكر می كنیم كه كشور نیازمند كار و تلاش است و همه باید در راستای آبادانی كشور حركت كنیم.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390    | توسط: عدالت مهرورزی    |    | نظرات()